Úvod > Obec > Aktuality

Štítky:

Změny v autobusové dopravě od 7. dubna 2015

Datum konání: 7. 4. 2015

V úterý 7. dubna 2015 dojde, kromě změn navazujících na otevření nového úseku metra A, také k úpravám provozu příměstských spojů na severním předměstí Prahy, které souvisejí s integrací autobusových linek na Mělnicku a Neratovicku do Pražské integrované dopravy.

Změny na linkách zajíždějících do Baště:

Linka 368

• v Ďáblicích nově vedena přímo Ďáblickou ulicí přes zastávku „K Letňanům“,
  • zastávka „Bašť, Baštěk, náves“ bude přejmenována na „Bašť, Baštěk“,
  • na vybrané spoje bude garantovaně nasazen nízkopodlažní autobus, takové spoje budou vyznačeny v jízdním řádu,
  • v pracovní dny bude ve směru na Ládví jezdit z Baště navíc 12 nových spojů (interval mezi 6:00 a 7:30 bude kromě dvou zatím chybějících spojů 10 minut),
  • v pracovní dny bude ve směru z Ládví jezdit do Baště navíc 8 nových spojů (interval mezi 13:45 a 19:45 bude 30 minut),
  • o víkendu bude nově interval spojů 120 minut místo dosavadních 180 minut (v následujících měsících předpokládáme další posílení víkendového provozu a snížení intervalu na 60 minut),
  • v pracovní dny dopoledne a večer a celý den o víkendu budou spoje provozovány pouze v úseku Předboj – Bašť – Líbeznice, II, kde bude zajištěn garantovaný přestup na návazné spoje z/na Ládví linek 348 a 369.

Linka 417

• mezi Odolenou Vodou a Baští nově vedena přes Panenské Břežany,
  • počet spojů zajíždějících do Baště bude zachován,
  • zastávka „Bašť, Baštěk, náves“ bude přejmenována na „Bašť, Baštěk“,
  • zastávka „Bašť, Baštěk“ na Hlavní ulici ve směru do Líbeznic bude zrušena.

Stručný přehled dalších linek a změn:

Linka 103 – provoz zachován v současné trase,

Linka 345 – zrušena (spoje mezi Líbeznicemi a Zlonínem převedeny na linku 416, spoje mezi Líbeznicemi a Brandýsem nad Labem převedeny na linku 417),

Linka 348 – nově páteřní linka vedená z Ládví do Neratovic a Zálezlic (v provozu celodenně a celotýdenně),

Linka 349 – nová rychlíková linka vedená z Ládví do Mělníka (v provozu v přepravních špičkách pracovních dnů),

Linka 369 – nová páteřní linka vedená z Ládví do Mělníka a Štětí (v provozu celodenně a celotýdenně),

Linky 474 a 475 – nové linky sloužící jako MHD v Mělníku,

Linka 479 – nová linka sloužící jako MHD v Neratovicích.

Jízdní řády jednotlivých linek budou zveřejněny přibližně 14 dnů před termínem změn.

Své dotazy k připravovaným změnám můžete posílat na e-mailovou adresu stanek@obecbast.cz.

V pondělí 30. března 2015 se bude na obecním úřadě od 18:00 do 19:00 hodin konat prezentace změn týkajících se integrací autobusových linek na Mělnicku a Neratovicku do Pražské integrované dopravy. Bude zde rovněž prostor pro související dotazy a připomínky.

Tisková zpráva Ropidu

Schéma vedení linek

Publikováno 7. 3. 2015 16:09

Pizza Měšice rozváží do Baště zdarma

PIZZA Měšice - do krabice, u Obecního úřadu v Měšicích, Vás zve každý den od 11 do 21 hodin na výbornou PIZZU, rozvoz do Báště NOVĚ ZDARMA. TEL.: 739232423 (komerční prezentace)
Obecní úřad Bašť

Publikováno 17. 10. 2013 8:20

Do Prahy bez infarktu

logo-muk-zdiby[1].png
Budoucí mimoúrovňové křižovatce (MUK) ve Zdibech a potížím s průjezdností komunikací vedoucích do Prahy je věnována webová prezentace "Do Prahy bez infarktu" (www.bezinfarktu.cz). Připravila ji obec Líbeznice a najdete zde novinky, informace a názory samosprávy i občanů týkající se problematiky dojíždění do hlavního města.

Do Prahy bez infarktu

Publikováno 13. 5. 2013 8:32

Kontejner na použitý textil a obuv na Návsi

Ve spolupráci se společností .A.S.A. byl nově na stanoviště kontejnerů na tříděný odpad na Návsi umístěn kontejner na použitý textil a obuv. Vyvážen bude jednou za dva týdny. Svozový den ještě nebyl určen.

Co patří a nepatří do kontejneru na použitý textil?
Do kontejneru patří použité oblečení, tj. kabáty, kusy spodního a vrchního oblečení, páry bot, použité textilní výrobky, např. deky, závěsy, ložní povlečení. Veškeré zde uložené textilie musí být čisté, suché, v dobrém stavu, složené a uložené v igelitových pytlích, páry bot přivázaných k sobě.
Do kontejneru nepatří krejčovský odpad, špinavé, roztrhané, nepoužitelné oblečení, koberce nebo matrace.

Co se děje s nashromážděným oblečením?
Shromážděné věci jsou skladovány v pytlích na suchém místě. Vše je odváženo v kamionech a prodáno specializované firmě.
Společnost .A.S.A. hradí z peněz získaných prodejem použitého oblečení náklady spojené se sběrem a přepravou a dále přispívá na charitativní účely. Při projektu využití textilu spolupracuje již od roku 2011 s Diecézní charitou Brno.

Ke kontejnerům na tříděný odpad neodkládejte žádný odpad, nepotřebné vybavení domácnosti nebo jakékoliv jiné předměty! Tříděný odpad je nutno umístit přímo do kontejneru. Znečišťování okolí kontejnerových stanovišť je přestupkem podle Vyhlášky o veřejném pořádku.

Publikováno 22. 4. 2013 16:20

Bezplatné porady v oblasti realit

poskytuje Realitní kancelář Ďáblice. Bližší informace naleznete v přiloženém souboru.
Obecní úřad Bašť

Porady-RK-Ďáblice.pdf