Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > KORONAVIRUS > Roušky podomácku

Roušky podomácku - zapojte se

Rouška má dva účely. Jeden, který nás zpravidla napadne jako první, je ochrana nás samotných. Ten druhý, mnohem významnější, je ochrana našeho okolí, pokud jsme sami nemocní.

Obyčejná látková rouška (100 % bavlna) však může riziko nákazy snížit. Zabrání také běžnému kontaktu našich rukou oblasti kolem úst - jedna z cest, jak se nakazit.

Ten hlavní důvod, proč látkové roušky nosit preventivně, je ten, že tím chráníme své okolí. Pokud člověk zakašle, vysílá kapénky daleko před sebe, ale stačí i obyčejná mluva, i při ní “prskáme”. Pokud máme před ústy látkovou roušku, výrazně se sníží množství kapének, které takto vyšleme do světa.

POZOR: Použitelnost roušky je jen pár hodin. Poté je potřeba ji vyměnit. Látkové roušky lze dezinfikovat praním nad 60° a opět tedy použít.

Roušky jsou nyní nedostatkovým zbožím. Pojďme si je vyrobit. Máte-li doma zbytky látek ze 100 % bavlny a jste trochu zruční, můžete si je vyrobit sami. Kdo má chuť a energii, může jich vyrobit víc, než jen pro vlastní potřebu a věnovat je ostatním. Věnované roušky může následně Obecní úřad distribuovat dalším, kteří zajišťují pro všechny ostatní fungování služeb: zaměstnanci úřadu, Obecní Policie, Pošty Partner, obchodu s potravinami, dobrovolníci, kteří pomáhají ostatním při zajištění základních potřeb, případně dalším.

Kdo se zapojí? Dejte mi vědět na kaliba@obecbast.cz