Úvod > ÚVOD > Posvícení - září 2012

Posvícení - září 2012

V sobotu 8. září proběhly v Bašti oslavy posvícení. Dopolední doprovodný program připravily baštěcké spolky - rybáři vozily děti na pramici po rybníce, zahrádkáři představili své výpěstky a myslivci uspořádali střelby ze vzduchovky. Ve dvě hodiny odstartovalo 18 uchazečů o titul Železný Baštěrák závod v plavání, jízdě na kole a běhu. Po převážení borců byly vyhodnoceny dvě kategorie, ve skupině nad 100 kg zvítězil J. Chytil, který si odnesl jako věcnou cenu jeden kilogram bůčku, vítěz kategorie do 100 kg P. Mišner nad hlavu zvedl 50 l sud piva. Po obligátním  postříkání všech přihlížejících šampáněm proběhlo společné fotografování a pak už nic nebránilo tomu slavnostně ukončit projekt Rekonstrukce místních komunikací za přítomnosti zástupce Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy pana mgr. L. Tomsy, který prohlásil rekonstruovanou Náves za otevřenou. Do zahájení kulturního programu děti využily pouťových atrakcí a možnosti tvořit obrázky na prezentačním stánku o. s. Bašť se baví. Poté až do večerních hodin bavila dvě stovky návštěvníků místní občanka Šárka Rezková se svou kapelou Paul McCountry Band. Oslavy posvícení přenesla do neděle diskotéka V. Žihly a ukončeny byly tradičním Posvícenským nohejbalovým turnajem, který vyhrálo družstvo ve složení V. Žihla st., V. Žihla ml. a P. Icik.