Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > KORONAVIRUS > Pomoc občanům v obci

Pomoc občanům v obci - Pomáháme si

 

Chcete se zapojit do pomoci našim spoluobčanům?

Pokud se chcete zapojit do pomoci našim spoluobčanům, kteří si z důvodu věku, nebo z důvodu karantény, nebo dalších objektivních důvodů nemohou sami zajistit nákup základních  potravin, vyzvednutí léků apod., kontaktujte mne na e-mail kaliba@obecbast.cz, nebo pomahamesi@obecbast.cz.  

Prosím také občany, kteří se sami do pomoci sousedům zapojili, aby mne o tomto informovali. Budeme tak mít lepší přehled, o koho již postaráno je a jaké máme kapacity.

 

Dezinfekce do každé domácnosti

O víkendu (22. - 23.3.) jsme roznesli ke každým vrátkům či dveřím půllitrový rozprašovač s dezinfekcí na povrchy. Koncentrovaný roztok byl naředěn na 1:160. Snese ale i další ředění, a to až na 1:400, čili půllitr lze doředit až na cca dva litry.

Složení a další informace jsou ke stažení zde: 

IG GCA D 401 BIOCID.pdf

Bezpečnostní list dezinfekce - IMPAGUARD GCA D 401.pdf

 

Dezinfekce veřejných prostor v obci a dezinfekce rukou

Výše uvedenou dezinfekcí v koncentraci cca 1:400 jsou a budou v obci ošetřovány autobusové zastávky, kontejnery na tříděný odpad, lavičky a volně přístupné herní prvky (stále platí zákaz vstupu na tyto prvky).

V nejbližších dnech se nám také podaří zajisti dezinfekci na ruce, kterou umístíme v dávkovačích do autobusových zastávek, k obchodům, do zahradnictví a na úřad.

 

Dezinfekce na ruce

V pátek 27.3. byly v obci rozmístěny dávkovače s dezinfekcí na ruce (Ethanol, glycerol a peroxid vodíku). Dávkovače jsou veřejně dostupné v režimu 24/7 na autobusových zastávkách. Dále jsou dávkovače v obchodech s potravinami a v zahradnictví.

V sobotu 28.3. pak byla tat dezinfekce distribuována v hnědých lahvích s červeným víčkem do každé domácnosti v obci (lahve byly pokládány k vrátkům, dveřím, či pod schránky).

Bezpečnostní list k dezinfekci je ke stažení zde: bezpecnostni-list-anti-covid-cz_dezinfekce na ruce.pdf

 

Výpůjčka knih z Knihovny Líbeznice na dálku

Ve spolupráci s Knihovnou Líbeznice Vám zajistíme výpůjčku knih z jejich fondu. V případě zájmu kontaktuje paní knihovnici na telefonním čísle 773 770 904. Knihy je možno objednávat ve standardní otevírací době, více informací na https://knihovna.libeznice.cz/

 

Nákup základních potravin, drogérie a domácích potřeb, vyzvednutí léků

Pro seniory ve věku 65+, samoživitelky a pro lidi v karanténě (osoby jinak odkázané sami na sebe), pro které nemohou nákup zajistit příbuzní či přátelé, zajistíme nákup základních potravin a případně vyzvednutí léků. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail pomahamesi@obecbast.cz. Objednávky přijímáme na čísle 283 981 065 od 8:00 do 12:00. Následně naši dobrovolníci nákup zajistí a doručí "na kliku". Za nákup uhradíte po doručení bezhotovostním převodem na základě účtenky. V případě, že nebudete schopni uhradit převodem, bude s Vámi domluven jiný způsob úhrady.

UPOZORNĚNÍ: Dobrovolníci, kteří spolupracují s obcí, budou vybaveni "kartičkou dobrovolníka", nebudou vybírat hotovost na místě a ani nebudou chodit k Vám do domu. Jde jak o ochranu jejich zdraví, tak i o zdraví Vaše a Vaši bezpečnost.

 

 

Snažíme se vymyslet či sdílet další služby. V jednání je potenciální zajištění stravování pro lidi v karanténě či seniory, kteří jsou odkázání na sami na sebe a nemají dovoz obědů dosud zajištěn.

Máte nápad, nebo postrádáte v této situaci nějakou službu? Dejte nám vědět - pomahamesi@obecbast.cz