Úvod > ÚVOD > Masopustní sobota

Masopustní sobota

Sobota 15. února byla v Bašti bohatá na zážitky jak sportovní, poznávací, tak zábavné a kulinářské. Dopoledne byl zahájen sedmý ročník Zimního nohejbalového turnaje. Letos byla účast nadprůměrná, do bojů se zapojilo deset družstev, vítězně z nich vzešlo tri Václav Žihla starší, Václav Žihla mladší a Patrik Icik. Nedaleko sportovního zápolení se na Návsi konaly po celý den vepřové hody, které připravila pro občany obce Restaurace U Oličů. Letos s obsluhou v krojích a s velkoplošným plátnem, na kterém bylo možné sledovat zápolení na zimní olympiádě na vlastní Soči. Odpoledne proběhlo slavnostní otevření nově zrekostruovaných komunikací za přítomnosti zástupců Regionání rady regionu soudržnosti Střední Čechy a následoval masopustní průvod masek po těchto komunikacích. Především pro děti připravil spolek Bašť se baví několik zastavení cestou, při kterých se dozvěděly něco z historie Baště. Připravené pěvecké vystoupení zrušil krátký deštík, ale ten nemohl zkazit celkový dojem z příjemně prožité soboty.