Úvod > ÚVOD > Bašť má nové vedení

Bašť má nové vedení

Další čtyři roky bude v Bašti starostovat Iva Cucová. Místostarostou se na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce v pondělí 10. listopadu stal Jiří Staněk. Zároveň byly zřízeny tříčlenné výbory, finanční a kontrolní. Předsedou finančního výboru obce se stal Vítězslav Kaliba, členy Miroslav Zlámal a Iva Chovancová, do kontrolního výboru, který povede Václav Žihla, byly zvoleny Věra Lisá a Věra Petráčková. O případném zřízení dalších výborů a komisí budou zastupitelé jednat na nejbližším zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční 8. prosince.

Po nezbytných administrativních úkonech, aby zastupitelé zvolení ve volbách mohli vykonávat své mandáty, schválilo zastupitelstvo obce nový strategický dokument na roky 2014 – 2018 Program rozvoje obce, se kterým se v nezkráceném znění můžete seznámit uvnitř vydání. Tento dokument byl sestaven z programů volebních stran, se kterými jste se mohli seznámit ještě před volbami.

"V Bašti se dosud dařilo realizovat většinu projektů díky věcnému přístupu všech zastupitelů a jejich spolupráci. Rádi bychom v přátelské atmosféře pokračovali. Nechceme se vymezovat na vítěze a poražené, na vládnoucí a opozici. Jsme jeden tým se společným cílem, kterým je rozvoj obce a další zkvalitňování podmínek pro spokojený život v Bašti“ prohlásila staronová starostka obce Iva Cucová.

„Opravenými komunikacemi a doplněnou kapacitou mateřské školy i čistírny odpadních vod jsme rozhodně nevyčerpali investiční záměry. Vyprázdnil se pomyslný šuplík s připravenými projekty se zpracovanými projektovými dokumentacemi a vydanými stavebními povoleními“, říká starostka obce, která bude odpovídat v nově ustaveném zastupitelstvu především za rozvojové investiční projekty obce. „Ten šuplík musíme začít maximálně rychle zaplňovat novými kvalitními a především z dotací financovatelnými projekty, abychom byli na konci roku 2015 připraveni využít výzev operačních programů“.