Úvod > ÚVOD > Bašť má nejvíce cyklistických mistrů v regionu

Bašť má nejvíce cyklistických mistrů v regionu

V sobotu 3. května 2014 se začala psát historie cyklistického závodu na horských kolech pod záštitou MAS Nad Prahou. V rámci závodu XCO Beckov Eurobike Praha se konalo historicky první Mistrovství MAS Nad Prahou, v jehož rámci jsme hledali nejlepší cyklisty v regionu.

I v relativně nepříznivém počasí (zamračeno, větrno a 4°C) našlo cestu na perfektně připravenou trať na Beckově na 140 závodníků v dětských kategoriích, z našeho regionu bylo přihlášeno celkem 29 bikerů a bikerek.

V odpoledním závodě juniorů a dospělých startovalo celkem 69 cyklistů a cyklistek, z toho 27 závodníků bylo z regionu Nad Prahou. Pro letošní ročník organizátor cyklistický oddíl TJ Sokol Veltěž připravil několik novinek. Ubylo asfaltových přejezdů a také loňská podélná škarpa byla vypuštěna. Základem okruhu zůstala technická pasáž, kde jde hlavně o ovládání kola, o změny rychlosti, směru a intenzity jízdy, zbytek okruhu byl pak „odpočinkovější“ pro uklidnění tepové frekvence a ocenili ho zejména tempaři.

Každý účastník Mistrovství obdržel malý dárek v barvách MAS Nad Prahou, první tři v každé kategorii velké poháry a věcné ceny. Celkem bylo rozdáno neuvěřitelných 138 pohárů a 12 medailí. Vítěz byl přímo na stupních vítězů oblečen do slušivého unikátního dresu Mistra MAS Nad Prahou, samozřejmě jak jinak, v barvách MAS Nad Prahou.

Mistry MAS Nad Prahou se ve svých kategoriích stali Tadeáš Winter (Zdiby), Petr Váňa (Líbeznice), Petr Nový (Bašť), Magdalena Mišoňová (Sedlec), Martina Červenková (Bašť), Štěpán Bulvas (Sedlec), Michaela Cucová (Bašť), Matyáš Červenka (Bašť), Kryštof Král (Klecany), Petr Cuc ml. (Bašť), Veronika Mišoňová (Sedlec), Jakub Bejšák (Kostelec nad Labem), Matěj Kdýr (Odolena Voda), Viktor Pudil (Klecany) a Veronika Křížová (Bašť).