Úvod > Obec > Aktuality > Kontejner na použitý textil a obuv na Návsi

Kontejner na použitý textil a obuv na Návsi

Ve spolupráci se společností .A.S.A. byl nově na stanoviště kontejnerů na tříděný odpad na Návsi umístěn kontejner na použitý textil a obuv. Vyvážen bude jednou za dva týdny. Svozový den ještě nebyl určen.

Co patří a nepatří do kontejneru na použitý textil?
Do kontejneru patří použité oblečení, tj. kabáty, kusy spodního a vrchního oblečení, páry bot, použité textilní výrobky, např. deky, závěsy, ložní povlečení. Veškeré zde uložené textilie musí být čisté, suché, v dobrém stavu, složené a uložené v igelitových pytlích, páry bot přivázaných k sobě.
Do kontejneru nepatří krejčovský odpad, špinavé, roztrhané, nepoužitelné oblečení, koberce nebo matrace.

Co se děje s nashromážděným oblečením?
Shromážděné věci jsou skladovány v pytlích na suchém místě. Vše je odváženo v kamionech a prodáno specializované firmě.
Společnost .A.S.A. hradí z peněz získaných prodejem použitého oblečení náklady spojené se sběrem a přepravou a dále přispívá na charitativní účely. Při projektu využití textilu spolupracuje již od roku 2011 s Diecézní charitou Brno.

Ke kontejnerům na tříděný odpad neodkládejte žádný odpad, nepotřebné vybavení domácnosti nebo jakékoliv jiné předměty! Tříděný odpad je nutno umístit přímo do kontejneru. Znečišťování okolí kontejnerových stanovišť je přestupkem podle Vyhlášky o veřejném pořádku.